Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

14.13.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
22.8.2019 15:46

BENY2001 HOPS ja työelämä, 2 op, BIOENV-laitoksen 1. vuosikurssin opiskelijat

Bio- ja ympäristötieteiden laitos

Tiedotus:
Kurssille ei voida ilmoittautua, koska se on jo vanhennettu.
Kurssin ilmoittautumisaika päättyi 18.5.18 klo 23:59.

Yleisiä tietoja

Alkaa - päättyy: 1.9.17 - 18.5.18
Ilmoittautumisaika: 10.4.17 klo 0:00 - 18.5.18 klo 23:59
Opettaja(t): Lehtori Heikki Hämäläinen (heikki.o.hamalainen@jyu.fi)
Professori Janne Ihalainen (janne.ihalainen@jyu.fi)
Professori Juha Karjalainen (juha.s.karjalainen@jyu.fi)
Yliopistonlehtori Anssi Karvonen (anssi.t.karvonen@jyu.fi)
Yliopistonlehtori Atte Komonen (atte.i.komonen@jyu.fi)
Yliopistonlehtori Esa Koskela (esa.m.koskela@jyu.fi)
Yliopistonlehtori Anssi Lensu (anssi.lensu@jyu.fi)
Yliopistonopettaja Jonna Nykky (jonna.nykky@jyu.fi)
Yliopistonlehtori Juhani Pirhonen (juhani.pirhonen@jyu.fi)
Yliopistonopettaja Elisa Vallius (elisa.vallius@jyu.fi)
Professori Jari Ylänne (jari.p.ylanne@jyu.fi)
Laajuus: 2 op
Kielet: opetuskielet: suomi; suorituskielet: suomi
Ilmoittautuneita: 76
Organisaatiot:Bio- ja ympäristötieteet (BEN), Bio- ja ympäristötieteiden laitos (BIO)
Sisältö:LuK-tutkintoon sisältyvä henkilökohtainen opintosuunnitelma, jonka tekeminen aloitetaan ensimmäisen opiskeluvuoden syksyllä. HOPSin tekoprosessiin liittyy erilaisia opintojen suunnitteluun ja työelämätietoon sekä e-HOPS sovelluksen käyttöön perehdyttäviä tapahtumia, ryhmätapaamisia sekä henkilökohtainen tapaaminen HOPS-ohjaajan kanssa. Opintojakson aikana opiskelija tutustuu myös mahdollisiin työpaikkoihin haastattelemalla jonkun laitoksemme alumnin ja esittelemällä seminaarissa hänen työn sisältöä muille.
Osaamistavoitteet:Opintojakson suoritettuaan opiskelijalla on hyväksytty kandidaattiopintojen opintosuunnitelma. Opiskelija tuntee oman oppiaineensa opetussuunnitelman sekä opintojen aikataulun ja kuormittavuuden. Opiskelija valitsee sivuaineensa ja tutustuu niiden opintosuunnitelmiin. Opiskelija hahmottaa yleisiä työelämävaatimuksia ja tulevaa asiantuntijuuttaan. Opiskelija tiedostaa, että henkilökohtaisen opinto- ja urasuunnitelman rakentaminen on jatkuva prosessi. Opiskelija osaa tehdä HOPSinsa käyttäen Korpin tietoteknisiä sovelluksia.
Suoritustavat:Osallistuminen tapaamisiin, hyväksytty e-HOPS ja hyväksytty seminaari.
Arviointi:
Arvosteluasteikko

Hyväksytty-hylätty

[Laajenna opetusryhmien aika- ja paikkatiedot]

Luento [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Yhteinen HOPS-tapaaminen 1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 76, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 2YAA 303, YAA 30336 - 41pe, ma8.9.2017 - 9.10.2017useitaYlänne
"Sivuaineinfo", erilliset opintokokonaisuudet [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 76, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1YAA 30337ma11.9.201712:15-14:00-Erilliset opintokokonaisuudet
Tiedepäivä [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 76, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1-39pe29.9.201708:15-16:00-
Oppimisen iltapäivä [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 76, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 2YAA 303, YAA 30343 - 12ma22.10.2018 - 18.3.2019useita-
Yhteinen HOPS-tapaaminen 2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 75, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1YAA 30344ma30.10.201709:15-10:00Ylänne
Pro gradu -tutkielma esitykset [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 75, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 3-48ke, to, pe29.11.2017 - 1.12.2017useita-
Työelämähaastattelu seminaari [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 76, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 6YAB312, YNC 330, YNC 330, YAB312, YNC 34148ma, ti27.11.2017 - 28.11.2017useitaVallius, Karjalainen, Ylänne
Opetuksen iltapäivä [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 75, maksimi 90
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1YAA 30312ma19.3.201814:15-16:00Ylänne

Harjoitusryhmä [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Harjoitusryhmä B1, Atte Komonen, tutor Anni Järvenpää [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 8, maksimi 10
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4YAB310, YAA305, YAB310, YAB31437 - 18ma, ke, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaKomonen
Harjoitusryhmä B2, Jonna Nykky, tutor Nella Heikinmäki [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 11, maksimi 11
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 5YAA305, YAB310, YAB312, YAA305, YAA30537 - 18ma, pe, ti, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaNykky
Harjoitusryhmä B3, Esa Koskela, tutor Henna Kraft [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 7, maksimi 10
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4YAC340, YAB312, YAA305, YNC 12137 - 18ma, ke, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaKoskela
Harjoitusryhmä B4 Jari Ylänne, tutor Pekka Roivas [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 12, maksimi 12
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4YNC 122, YNC 330, YAB312, YAB31037 - 18ma, ke11.9.2017 - 2.5.2018useitaYlänne
Harjoitusryhmä LY1, Elisa Vallius, tutor Kalle Ryymin [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 10, maksimi 10
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4MaD 206, YAA 303, YAB312, YAA 30337 - 18ma, ke, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaVallius
Harjoitusryhmä LY2, Juhani Pirhonen, tutor Niko Kangasniemi [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 9, maksimi 10
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4MaD 205, YAA 303, YAB310, YAA 30337 - 18ma, ke, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaPirhonen
Harjoitusryhmä LY3, Anssi Lensu, tutor Emmi Alanen [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 7, maksimi 10
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 5YlistöKem2, YAA 303, YAB312, YNC 330, YAA 30337 - 18ma, pe, to11.9.2017 - 3.5.2018useitaLensuTuma
Harjoitusryhmä LY4, Heikki Hämäläinen, tutor Jemina Rainero [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 7, maksimi 12
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1 - 4YAB310, YAA 303, YNC 122, YAA 30337 - 18pe, ma, ke, to15.9.2017 - 3.5.2018useitaHämäläinen

Salivaraus BENA2001 [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

BENY2001 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen];
ilm.aika: 10.4.2017 00:00 - 18.5.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURI
1YNC 12146ma13.11.201714:15-16:00Ylänne