Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

11.21.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
23.9.2017 08:39

HENKT KEVÄTTORI, 0 op, Henkilöstön kehittymisen mahdollisuudet

Henkilöstökoulutus

Tiedotus:
Kurssille ei voida ilmoittautua, koska se on jo vanhennettu.
Kurssin ilmoittautumisaika päättyi 2.5.11 klo 23:59.

Yleisiä tietoja

Alkaa - päättyy: 3.5.11 - 3.5.11
Ilmoittautumisaika: 10.2.11 klo 0:00 - 2.5.11 klo 23:59
Ilmoittautuminen voidaan perua 2.5.2011 klo 00:00 mennessä.
Opettaja(t): Liisa Halttunen-Keyriläinen (liisa.halttunen@jyu.fi)
Opintopäällikkö Eija Hatanpää (Eija.hatanpaa@jyu.fi)
Mikko Jäkälä (mikko.jakala@jyu.fi)
Salla Kalermo (salla.kalermo@gmail.com)
Kansainvälisten palveluiden pä Tuija Koponen (tuija.h.koponen@jyu.fi)
Pääsuunnittelija Markku Könkkölä (markku.konkkola@jyu.fi)
IT-asiantuntija Merja Laamanen (merja.h.laamanen@jyu.fi)
Mirja Laitinen (mirja.p.laitinen@jyu.fi)
Lehtori Anita Malinen (anita.malinen@jyu.fi)
Kristiina Niemi-Kaija (kristiina.niemi-kaija@jyu.fi)
IT-asiantuntija Rikupekka Oksanen (rikupekka.oksanen@jyu.fi)
Elina Plihtari (elinaplihtari@gmail.com)
Suunnittelija Hannele Rajaniemi (hannele.rajaniemi@jyu.fi)
Kirsi Ruusuniitty (kirsi.ruusuniitty@gmail.com)
Aaku Siekkinen (aajusiek@jyu.fi)
Yliopistonopettaja Leena Valkonen (leena.valkonen@jyu.fi)
Laajuus: 0 op
Kielet: opetuskielet: -; suorituskielet: -
Ilmoittautuneita: 48
Organisaatiot:Henkilöstökoulutus (HENK)
Ajankohtaista:KEHITTYMISEN MAHDOLLISUUKSIEN TORI
Sisältö:

TUPLAA VAIHTOEHTOSI:
Kehittymisen mahdollisuuksien tori
Ti 3.5.2011 klo 14.00 -15 Agoran aulassa

Valitse kahviseurasi näistä pöydistä:

∙ Opetuksen kehittäminen, pedagogisen kehittymisen mahdollisuudet, paikalla
-Anita Malinen (Aikuiskouluttajan- ja yliopistopedagogiset opinnot)
-Merja Ruuska (ja Hannele Rajaniemi)(Tieto- ja viestintätekniikka opetuksen ja ohjauksen tukena)
-Avoin yliopisto (Aikuiskasvatus- ja kasvatustiede sekä muita ammatillista kehittymistä tukevia opintoja)

∙ Ohjausosaaminen ja sen kehittäminen
-Eija Ihanainen (Vertaistuki ja ohjaus -ryhmä Student Life -konseptista)
-Elina Plihtari ja Leena Valkonen (Valmistumisen tukeminen; Ohjaus- ja työelämätaitojen ERS kehittämisprojekti)
-Salla Kalermo (Korppi ohjauksessa: eHOPS)

∙ Tutkijoiden koulutusvaihtoehdot
-Kirsi Ruusuniitty (Kansainvälinen kesäkoulu)
-Mirja Laitinen (Kirjasto tutkijan tukena)
- Liisa Halttunen-Keyriläinen ja Hannele Rajaniemi (RefWorks –viitteidenhallinta ja väitöskirjamallipohja)
- Jukka-Pekka Kesonen ja Markku Könkkölä (Kvantitatiivinen ja kvalitatiivinen analyysi, numeerisen tiedon analysointi).

∙ TVT -klinikka
- Miten helpottaa arkityötä?
Tvt tukena esim. yhteistyön helpottajana, palautteen antamisessa, rekrytoinnissa
o Kysy, keskustele! Paikalla THKn osaajia.

∙ Kielitaidon kehittämisen mahdollisuuksia
-Mikko Jäkälä ja kielten opettajia kielikeskuksesta
(Kielikeskuksen kurssitarjonta henkilökunnalle)
-Kielikampus yhteistyöfoorumina
-Tuija Koponen (Erasmus kv-osaamisen ja kielitaidon kehittämisessä)
-Kristiina Niemi-Kaija (Kesäyliopiston kielikurssit)

Tule keskustelemaan, kyselemään, tapaamaan, selvittämään mahdollisuuksiasi!
Sinua odotetaan.

Torin yhteydessä klo 14.00 kahvitarjoilu ja tuokio MUSICA -kuoron kanssa

SPEAKERS CORNER klo 14-15 Ag aulassa
- Puhu yhden tiimalasin verran sydämen kyllyydestä.
- Ota kantaa, kyseenalaista, kiistä, kiitä, kehu ja kehota!
 

Aikataulu:Ti 3.5.2011 klo 14 -15 Agoran aulassa
Yhteystiedot:puh. 1019, palmroth@jyu.fi
Avainsanat:henkilöstökoulutus, johtaminen, työyhteisön kehittäminen

[Tiivistä opetusryhmien aika- ja paikkatiedot]

Luento [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Henkilöstön kehittämisen mahdollisuudet [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 48, maksimi 200
ilm.aika: 10.2.2011 00:00 - 2.5.2011 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 218ti3.5.201112:00-16:00-Tapahtuman tiedot
2Ag Aula18ti3.5.201112:00-16:00-Tapahtuman tiedot