Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

13.2.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
24.5.2018 20:42

ITKP106 Ohjelmointi 1, mobiili, 1 - 2 op, Pelin siirto puhelimeen [kotisivu]

Tietojenkäsittelytieteiden laitos, Tietotekniikan laitos

Tiedotus:
Kurssille ei voida ilmoittautua, koska se on jo vanhennettu.
Kurssin ilmoittautumisaika päättyi 30.4.18 klo 23:59.

Yleisiä tietoja

Kotisivu: https://tim.jyu.fi/view/kurssit/tie/ohj1/2017s/ht/lisaosa
Alkaa - päättyy: 20.11.17 - 30.4.18
Ilmoittautumisaika: 6.6.17 klo 0:00 - 30.4.18 klo 23:59
Opettaja(t): Lehtori Vesa Lappalainen (vesal@jyu.fi)
Tuntiopettaja(t): Tuntiopettaja Mikko Häyrynen (mikko.hayrynen@hotmail.com)
Tuntiopettaja Anette Lavu (anette.b.e.lavu@student.jyu.fi)
Tuntiopettaja Ronja Lindholm (ronja.lindholm@gmail.com)
Tuntiopettaja Laura Nurmi (laura.k.nurmi@student.jyu.fi)
Tutkimusavustaja Rami Pasanen (rami_p@outlook.com)
Tuntiopettaja Johanna Rantala (johanna.k.m.rantala@student.jyu.fi)
Niko Tammentie (nikotammentie@gmail.com)
Tuntiopettaja Riikka Vilavaara (riikka.k.vilavaara@student.jyu.fi)
Laajuus: 1 - 2 op
Kielet: opetuskielet: suomi; suorituskielet: suomi, English
Ilmoittautuneita: 12
Organisaatiot:Informaatioteknologian tiedekunta (ITK), Tietojenkäsittelytieteiden laitos (TKTL), Tietotekniikan laitos (TTL)
Sisältö:

Kurssilla tehdyn pelin siirtäminen puhelimeen 

Osaamistavoitteet:

Osaa huomioida puhelimen erityispiirteet pelissä.

Esitiedot:

Ohj1-kurssin Jypeli harjoitustyö vähintään melkein valmis

Suoritustavat:

peli siirretty puhelimeen ja pelattavissa

Opetusmuodot:

- luennot n. 2h

- omatoimista työskentelyä pelin muuttamiseksi

- pääteohjeukset joissa peli siirretään puhelimeen

Kurssin työmäärä:

2 h luennot

10 h omatoimista muuttamista

4 h pääteohjaukset

[Tiivistä opetusryhmien aika- ja paikkatiedot]

Luento [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Luento 1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 12, maksimi 200
ilm.aika: 6.6.2017 00:00 - 30.4.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1-48ma28.11.201612:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot

Ohjaus [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Pääteohjaus 1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 6.6.2017 00:00 - 30.4.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains)48ke30.11.201610:15-12:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains)49ke7.12.201610:15-12:00-Tapahtuman tiedot
Pääteohjaus 2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 6.6.2017 00:00 - 30.4.2018 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains)48to1.12.201610:15-12:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains)49to8.12.201610:15-12:00-Tapahtuman tiedot