Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

11.24.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
22.1.2018 00:06

ITKP1070 Ohjelmointi 1, osaamisen laajentaminen, 1 - 5 op [kotisivu]

Informaatioteknologian tiedekunta

Kirjaudu sisään ilmoittautuaksesi.

Yleisiä tietoja

Kotisivu: https://tim.jyu.fi/view/kurssit/tie/ohj1/2017s/ht/lisaosa
Alkaa - päättyy: 21.11.17 - 31.7.18
Ilmoittautumisaika: 21.11.17 klo 0:00 - 31.7.18 klo 23:59
Ilmoittautuminen voidaan perua 31.7.2018 klo 00:00 mennessä.
Opettaja(t): Lehtori Vesa Lappalainen (vesal@jyu.fi)
Tuntiopettaja(t): Tuntiopettaja Mikko Häyrynen (mikko.hayrynen@hotmail.com)
Tuntiopettaja Anette Lavu (anette.b.e.lavu@student.jyu.fi)
Tuntiopettaja Ronja Lindholm (ronja.lindholm@gmail.com)
Tuntiopettaja Laura Nurmi (laura.k.nurmi@student.jyu.fi)
Tutkimusavustaja Rami Pasanen (rami_p@outlook.com)
Tuntiopettaja Johanna Rantala (johanna.k.m.rantala@student.jyu.fi)
Tutkimusavustaja Niko Tammentie (nikotammentie@gmail.com)
Tuntiopettaja Riikka Vilavaara (riikka.k.vilavaara@student.jyu.fi)
Laajuus: 1 - 5 op
Kielet: opetuskielet: -; suorituskielet: -
Ilmoittautuneita: 4
Organisaatiot:Informaatioteknologian tiedekunta (ITK)
Sisältö:

Tehdä erilaisia Ohj1 perusteita laajentavia suorituskokonaisuuksia. Esimerkiksi Graafisen käyttöliittymän tekeminen kurssin ohjelmaan. 

Myös muita jatkossa ajankohtaiseksi tulevia tekniikoita harjoittelemalla ja dokumentoimalla osaamistaan, voi saada suorituksia. 

Opetusmuodot: omatoiminen opiskelu tutoriaaleista ja muista verkkolähteistä tai kirjallisuudesta/lehdistä

Suoritustavat:

Harkoitustyö ja osaamisen dokumentointi. 

Suoritustavat sovittava erikseen tentaattorin kanssa. 

Ohjelmointi 2 kanssa päällekkäin meneviä asioita ei lasketa kurssin suorituksiin mukaan.