Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

15.1.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
9.12.2019 17:26

TIEP111 Ohjelmointi 2, 8 op, 2019 [kotisivu]

Tietojenkäsittelytieteiden laitos, Tietotekniikan laitos

Tiedotus:
Kurssille ei voida ilmoittautua, koska se on jo vanhennettu.
Kurssin ilmoittautumisaika päättyi 13.5.19 klo 23:59.

Yleisiä tietoja

Kotisivu: https://tim.jyu.fi/view/kurssit/tie/ohj2/2019k/koti
Alkaa - päättyy: 7.1.19 - 19.4.19
Ilmoittautumisaika: 15.8.18 klo 0:00 - 13.5.19 klo 23:59
Ilmoittautuminen voidaan perua 13.4.2019 klo 23:59 mennessä.
Opettaja(t): Vesa Lappalainen (vesa.t.lappalainen@jyu.fi)
Tuntiopettaja(t): Taija Kolehmainen (taija.s.kolehmainen@student.jyu.fi)
Harri Linna (harri.s.linna@student.jyu.fi)
Laura Nurmi (laura.k.nurmi@jyu.fi)
Rami Pasanen (rami_p@outlook.com)
Ville Rissanen (ville.rissanen@linux.com)
Riku Rundelin (riku.h.rundelin@student.jyu.fi)
Kiril Shenouda Khalil (kiril.khalil@hotmail.com)
Tekninen avustaja Enni Stylman (enni.m.stylman@jyu.fi)
Arttu Ylä-Sahra (arttu.e.yla-sahra@student.jyu.fi)
Laajuus: 8 op
Kielet: opetuskielet: suomi; suorituskielet: suomi, English
Ilmoittautuneita: 341
Organisaatiot:Informaatioteknologian tiedekunta (ITK), Tietojenkäsittelytieteiden laitos (TKTL), Tietotekniikan laitos (TTL)
Sisältö:Sisältö: Java-kieli, ohjelmansuunnittelun ja olio-ohjelmoinnin periaatteita, ohjelman testaaminen. Rekursio.
Osaamistavoitteet:Oppia ymmärtämään oliopohjaisen ohjelmoinnin perusteet. Kyky tuottaa pieniä/keskikokoisia oliopohjaisia ohjelmia. Samoin tavoitteena on "testaus ensin" (TDD) ajatuksen sisäistäminen. Kyky suunnitella ja toteuttaa graafinen käyttöliittymä.
Osaamistavoitetaulukko:
Osaamistavoitteet?1
muistaa
2
ymmärtää
3
osaa soveltaa
4
osaa analysoida
5
osaa arvioida
6
osaa luoda
Pienen ohjelman suunnitteluosaa soveltaa
Yksinkertaisen algoritmien suunnitteluymmärtää
Pöytätestaus, TDD osaa soveltaa
Java -kielen perusteet osaa soveltaa
Metodien suunnittelu ja testaaminenosaa luoda
Luokkien suunnittelu ja testaaminenosaa arvioida
Rekursioymmärtää
Ohjelman kasaaminenosaa soveltaa
Debuggerin käyttöosaa luoda
Graafisen käyttöliittymän suunnittelu ja ohjelmointiosaa soveltaa
Esitiedot:Ohjelmointi 1. tai vastaava.
Opetusmuodot:Luennot, demot, pääteohjaukset, harjoitustyö. InSitu.
Suoritustavat:Vaihtoehtoja:
1) Välikoe, demot, harjoitustyö aikataulussa.
2) 105% demoista, suullinen kuulustely harjooitustyöstä, harjoitustyö aikataulussa.
3) harjoitustyö + loppukoe.
4) Muu opettajan kurssin alussa määrittelemä tapa suorittaa.
Kurssin työmäärä:
Kurssin vaatima työmäärä:

                 t/vko  Viikkoa  tun.yht
-----------------------------------------
Luennot              4     13     52
Demojen palautus     2     12     24
Demoja kotona        5     12     60
Pääteohjaukset       2      4      8
Harjoitustyö                      56
-----------------------------------------
Yhteensä:         15.5     13    200
Kirjallisuus:
Oppimateriaali

Java-kirjallisuus. Mm. Java-ohjelmointi

Avainsanat:ohjelmointi, Java, olio, luokka, polymorfismi, perintä, taulukko, silmukka, muuttuja, testaus, pariohjelmointi, TDD
Arviointi:
Arvosteluasteikko

0-5

Arviointiperusteet

Kokeen pistemäärä määrää arvolauseen. Demosita ja luentoaktiivisuudesta voi saada
hyvityspisteitä..
Harjoitustyö pitää palauttaa ennen kurssin hyväksymistä. Harjoitustyöllä on aikataulu jossa täytyy pysyä.

[Tiivistä opetusryhmien aika- ja paikkatiedot]

Luento [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Ma Luento [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 333, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 32ma7.1.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
2Ag Auditorio 33ma14.1.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
3Ag Auditorio 34ma21.1.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
4Ag Auditorio 35ma28.1.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
5Ag Auditorio 36ma4.2.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
6Ag Auditorio 37ma11.2.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
7Ag Auditorio 38ma18.2.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
8Ag Auditorio 39ma25.2.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
9Ag Auditorio 310ma4.3.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
10Ag Auditorio 312ma18.3.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
11Ag Auditorio 312ma18.3.201916:05-18:00LappalainenTapahtuman tiedot
12Ag Auditorio 313ma25.3.201910:15-12:00LappalainenTapahtuman tiedot
Ti Luento [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 334, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 32ti8.1.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
2Ag Auditorio 33ti15.1.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
3Ag Auditorio 34ti22.1.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
4Ag Auditorio 34ti22.1.201916:05-17:45LappalainenUusinta puolenpäivän luennostaTapahtuman tiedot
5Ag Auditorio 35ti29.1.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
6Ag Auditorio 35ti29.1.201916:05-17:45LappalainenTapahtuman tiedot
7Ag Auditorio 36ti5.2.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
8Ag Alfa6ti5.2.201916:05-18:00LappalainenTapahtuman tiedot
9Ag Auditorio 37ti12.2.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
10Ag Auditorio 37ti12.2.201916:05-17:45LappalainenTapahtuman tiedot
11Ag Auditorio 38ti19.2.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
12Ag Auditorio 38ti19.2.201916:05-17:45LappalainenTapahtuman tiedot
13Ag Auditorio 39ti26.2.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
14Ag Auditorio 39ti26.2.201916:05-17:45LappalainenTapahtuman tiedot
15Ag Auditorio 310ti5.3.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
16Ag Auditorio 311ti12.3.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
17Ag Auditorio 312ti19.3.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot
18Ag Auditorio 313ti26.3.201912:15-14:00LappalainenTapahtuman tiedot

Demo [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Demoryhmä 1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 110, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 33ma14.1.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
2Ag Auditorio 34ma21.1.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
3Ag Auditorio 35ma28.1.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
4Ag Auditorio 36ma4.2.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
5Ag Auditorio 37ma11.2.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
6Ag Auditorio 38ma18.2.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
7Ag Auditorio 39ma25.2.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
8Ag Auditorio 310ma4.3.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
9Ag Auditorio 311ti12.3.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
10Ag Auditorio 312ma18.3.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
11Ag Auditorio 313ma25.3.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
12Ag Auditorio 314ma1.4.201914:15-16:00LappalainenURITapahtuman tiedot
Demoryhmä 2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 13, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 33ma14.1.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
2Ag Auditorio 34ma21.1.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
3Ag Auditorio 35ma28.1.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
4Ag Auditorio 36ma4.2.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
5Ag Auditorio 37ma11.2.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
6Ag Auditorio 38ma18.2.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
7Ag Auditorio 39ma25.2.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
8Ag Auditorio 310ma4.3.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
9Ag Auditorio 311ti12.3.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
10Ag Auditorio 312ma18.3.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
11Ag Auditorio 313ma25.3.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
12Ag Auditorio 314ma1.4.201916:05-18:00LappalainenURITapahtuman tiedot
Demoryhmä video (palautus TIM, video katsotaan itsenäisesti) [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 42, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1-3ma14.1.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
2-4ma21.1.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
3-5ma28.1.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
4-6ma4.2.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
5-7ma11.2.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
6-8ma18.2.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
7-9ma25.2.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
8-10ma4.3.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
9-11ti12.3.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
10-12ma18.3.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
11-13ma25.3.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot
12-14ma1.4.201912:59-13:00-URITapahtuman tiedot

Ohjaus [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Pääte Ke 8 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2ke9.1.201908:15-10:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3ke16.1.201908:15-10:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4ke23.1.201908:15-10:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5ke30.1.201908:15-10:00RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6ke6.2.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7ke13.2.201908:15-10:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8ke20.2.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9ke27.2.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10ke6.3.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11ke13.3.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12ke20.3.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13ke27.3.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14ke3.4.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15ke10.4.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka16ke17.4.201908:15-10:00Kolehmainen, StylmanTapahtuman tiedot
Pääte Ke 10-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 10, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2ke9.1.201910:15-12:00Linna, RundelinTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3ke16.1.201910:15-12:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4ke23.1.201910:15-12:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5ke30.1.201910:15-12:00Kolehmainen, Linna, RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6ke6.2.201910:15-12:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7ke13.2.201910:15-12:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8ke20.2.201910:15-12:00Linna, Nurmi, RundelinTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9ke27.2.201910:15-12:00Linna, Nurmi, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10ke6.3.201910:15-12:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11ke13.3.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12ke20.3.201910:15-12:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13ke27.3.201910:15-12:00Linna, NurmiTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14ke3.4.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15ke10.4.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka16ke17.4.201910:15-12:00StylmanTapahtuman tiedot
16Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka17ke24.4.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
17Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka18ti30.4.201910:15-12:00NurmiTapahtuman tiedot
18Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka21ke22.5.201910:15-12:00Kolehmainen, Shenouda Khalil, StylmanTapahtuman tiedot
Pääte ke 10-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2ke9.1.201910:15-12:00RissanenTapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3ke16.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4ke23.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5ke30.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6ke6.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7ke13.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8ke20.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9ke27.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10ke6.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11ke13.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12ke20.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka17ke24.4.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka21ke22.5.201910:15-12:00StylmanTapahtuman tiedot
Pääte ke 12-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 8, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2ke9.1.201912:15-14:00Kolehmainen, Pasanen, RundelinTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3ke16.1.201912:15-14:00RissanenTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4ke23.1.201912:15-14:00RundelinTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5ke30.1.201912:15-14:00RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6ke6.2.201912:15-14:00RissanenTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7ke13.2.201912:15-14:00Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8ke20.2.201912:15-14:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9ke27.2.201912:15-14:00Kolehmainen, Rissanen, Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10ke6.3.201912:15-14:00Linna, NurmiTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11ke13.3.201912:15-14:00Pasanen, RundelinTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12ke20.3.201912:15-14:00RundelinTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13ke27.3.201912:15-14:00Kolehmainen, StylmanTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14ke3.4.201912:15-14:00Kolehmainen, StylmanTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15ke10.4.201912:15-14:00Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka17ke24.4.201912:15-14:00Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
16Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka18ti30.4.201912:15-14:00StylmanTapahtuman tiedot
17Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka21ke22.5.201912:15-14:00Pasanen, Shenouda Khalil, StylmanTapahtuman tiedot
Pääte Ke 12-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2ke9.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3ke16.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4ke23.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5ke30.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6ke6.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7ke13.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8ke20.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9ke27.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10ke6.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11ke13.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12ke20.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka17ke24.4.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka21ke22.5.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
Pääte Ke 14-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2ke9.1.201914:15-16:00Kolehmainen, RissanenTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3ke16.1.201914:15-16:00Linna, Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4ke23.1.201914:15-16:00Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5ke30.1.201914:15-16:00Kolehmainen, Linna, PasanenTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6ke6.2.201914:15-16:00Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7ke13.2.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8ke20.2.201914:15-16:00Kolehmainen, Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9ke27.2.201914:15-16:00Kolehmainen, Pasanen, RissanenTapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10ke6.3.201914:15-16:00Nurmi, PasanenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11ke13.3.201914:15-16:00PasanenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12ke20.3.201914:15-16:00PasanenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13ke27.3.201914:15-16:00Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14ke3.4.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15ke10.4.201914:15-16:00PasanenTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka17ke24.4.201914:15-16:00PasanenTapahtuman tiedot
16Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka21ke22.5.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
Pääte ke 14-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2ke9.1.201914:15-16:00LinnaTapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3ke16.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4ke23.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5ke30.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6ke6.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7ke13.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8ke20.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9ke27.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10ke6.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11ke13.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12ke20.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka17ke24.4.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
Pääte ke 16-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2ke9.1.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3ke16.1.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4ke23.1.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5ke30.1.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6ke6.2.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7ke13.2.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8ke20.2.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9ke27.2.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10ke6.3.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11ke13.3.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12ke20.3.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13ke27.3.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14ke3.4.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15ke10.4.201916:15-18:00PasanenTapahtuman tiedot
Pääte Ke 16-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2ke9.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3ke16.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4ke23.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5ke30.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6ke6.2.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7ke13.2.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8ke20.2.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9ke27.2.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10ke6.3.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11ke13.3.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12ke20.3.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka13ke27.3.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
Pääte To 8 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2to10.1.201908:15-10:00RundelinTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3to17.1.201908:15-10:00LinnaTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4to24.1.201908:15-10:00RundelinTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5to31.1.201908:15-10:00LinnaTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6to7.2.201908:15-10:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7to14.2.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8to21.2.201908:15-10:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9to28.2.201908:15-10:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10to7.3.201908:15-10:00RundelinTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11to14.3.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12to21.3.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13to28.3.201908:15-10:00RundelinTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14to4.4.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15to11.4.201908:15-10:00StylmanTapahtuman tiedot
Pääte To 10 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 6, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2to10.1.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3to17.1.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4to24.1.201910:15-12:00Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5to31.1.201910:15-12:00Kolehmainen, RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6to7.2.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7to14.2.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8to21.2.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9to28.2.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10to7.3.201910:15-12:00NurmiTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11to14.3.201910:15-12:00Nurmi, StylmanTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12to21.3.201910:15-12:00KolehmainenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13to28.3.201910:15-12:00StylmanTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14to4.4.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15to11.4.201910:15-12:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka17to25.4.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
16Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka18to2.5.201910:15-12:00StylmanTapahtuman tiedot
Pääte To 12-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 9, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2to10.1.201912:15-14:00Kolehmainen, RundelinTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3to17.1.201912:15-14:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4to24.1.201912:15-14:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5to31.1.201912:15-14:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6to7.2.201912:15-14:00Linna, Rundelin, Shenouda KhalilTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7to14.2.201912:15-14:00Linna, Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8to21.2.201912:15-14:00Linna, RundelinTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9to28.2.201912:15-14:00Linna, Shenouda Khalil, StylmanTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10to7.3.201912:15-14:00Linna, RissanenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11to14.3.201912:15-14:00RissanenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12to21.3.201912:15-14:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13to28.3.201912:15-14:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14to4.4.201912:15-14:00LinnaTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15to11.4.201912:15-14:00Kolehmainen, RundelinTapahtuman tiedot
15Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka17to25.4.201912:15-14:00LinnaTapahtuman tiedot
16Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka18to2.5.201912:15-14:00StylmanTapahtuman tiedot
Pääte To 12-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2to10.1.201912:15-14:00LinnaTapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3to17.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4to24.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5to31.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6to7.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7to14.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8to21.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9to28.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10to7.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11to14.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12to21.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka17to25.4.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka18to2.5.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
Pääte To 14-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 8, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2to10.1.201914:15-16:00KolehmainenTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3to17.1.201914:15-16:00KolehmainenTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4to24.1.201914:15-16:00Kolehmainen, Shenouda Khalil, StylmanTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5to31.1.201914:15-16:00Rissanen, RundelinTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6to7.2.201914:15-16:00Linna, Shenouda Khalil, StylmanTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7to14.2.201914:15-16:00Linna, RissanenTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8to21.2.201914:15-16:00Linna, RissanenTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9to28.2.201914:15-16:00Linna, Rissanen, Shenouda KhalilTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10to7.3.201914:15-16:00Kolehmainen, RissanenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11to14.3.201914:15-16:00RissanenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12to21.3.201914:15-16:00Linna, StylmanTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13to28.3.201914:15-16:00LinnaTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka18to2.5.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
Pääte To 14-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2to10.1.201914:15-16:00LinnaTapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3to17.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4to24.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5to31.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6to7.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7to14.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8to21.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9to28.2.201914:15-16:00StylmanTapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10to7.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11to14.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12to21.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka13to28.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14to4.4.201914:15-16:00LinnaTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15to11.4.201914:15-16:00Kolehmainen, LinnaTapahtuman tiedot
Pääte To 16 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2to10.1.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3to17.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4to24.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5to31.1.201916:15-18:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6to7.2.201916:15-18:00Shenouda KhalilTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7to14.2.201916:15-18:00RundelinTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8to21.2.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9to28.2.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10to7.3.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11to14.3.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12to21.3.201916:15-18:00KolehmainenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13to28.3.201916:15-18:00LinnaTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14to4.4.201916:15-18:00LinnaTapahtuman tiedot
14Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka15to11.4.201916:15-18:00LinnaTapahtuman tiedot
Pääte Pe 10-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2pe11.1.201910:15-12:00Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3pe18.1.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4pe25.1.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5pe1.2.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6pe8.2.201910:15-12:00Linna, RundelinTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7pe15.2.201910:15-12:00Linna, NurmiTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8pe22.2.201910:15-12:00Linna, Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9pe1.3.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10pe8.3.201910:15-12:00NurmiTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11pe15.3.201910:15-12:00LinnaTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12pe22.3.201910:15-12:00NurmiTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13pe29.3.201910:15-12:00Linna, NurmiTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14pe5.4.201910:15-12:00Nurmi, Rissanen, StylmanTapahtuman tiedot
Pääte Pe 10-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 11, maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2pe11.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3pe18.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4pe25.1.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5pe1.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6pe8.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7pe15.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8pe22.2.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9pe1.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10pe8.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11pe15.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12pe22.3.201910:15-12:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka17pe26.4.201910:15-12:00NurmiTapahtuman tiedot
13Ag B113.1 (Europe), mikroluokka18pe3.5.201908:15-10:00NurmiTapahtuman tiedot
Pääte Pe 12-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2pe11.1.201912:15-14:00Pasanen, RundelinTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3pe18.1.201912:15-14:00Kolehmainen, Linna, PasanenTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4pe25.1.201912:15-14:00PasanenTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5pe1.2.201912:15-14:00PasanenTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6pe8.2.201912:15-14:00Pasanen, RundelinTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7pe15.2.201912:15-14:00PasanenTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8pe22.2.201912:15-14:00Pasanen, Rundelin, StylmanTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9pe1.3.201912:15-14:00PasanenTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10pe8.3.201912:15-14:00RundelinTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11pe15.3.201912:15-14:00LinnaTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12pe22.3.201912:15-14:00Linna, PasanenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13pe29.3.201912:15-14:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14pe5.4.201912:15-14:00Linna, Pasanen, StylmanTapahtuman tiedot
Pääte Pe 12-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2pe11.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3pe18.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4pe25.1.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5pe1.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6pe8.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7pe15.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8pe22.2.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9pe1.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10pe8.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11pe15.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12pe22.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka13pe29.3.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka14pe5.4.201912:15-14:00-Tapahtuman tiedot
Pääte Pe 14-1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka2pe11.1.201914:15-16:00Linna, PasanenTapahtuman tiedot
2Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka3pe18.1.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
3Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka4pe25.1.201914:15-16:00Nurmi, PasanenTapahtuman tiedot
4Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka5pe1.2.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
5Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka6pe8.2.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
6Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka7pe15.2.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
7Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka8pe22.2.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
8Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka9pe1.3.201914:15-16:00Nurmi, PasanenTapahtuman tiedot
9Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka10pe8.3.201914:15-16:00KolehmainenTapahtuman tiedot
10Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka11pe15.3.201914:15-16:00KolehmainenTapahtuman tiedot
11Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka12pe22.3.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
12Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka13pe29.3.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
13Ag B212.2 (Mountains), mikroluokka14pe5.4.201914:15-16:00Kolehmainen, PasanenTapahtuman tiedot
Pääte 14-2 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; maksimi 20
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka2pe11.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
2Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka3pe18.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
3Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka4pe25.1.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
4Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka5pe1.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
5Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka6pe8.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
6Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka7pe15.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
7Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka8pe22.2.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
8Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka9pe1.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
9Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka10pe8.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
10Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka11pe15.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
11Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka12pe22.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
12Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka13pe29.3.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot
13Ag B213.1 (Lakes), mikroluokka14pe5.4.201914:15-16:00-Tapahtuman tiedot

Harjoitustyö [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Harjoitustyön takaraja [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 328, maksimi 400
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1-3ma14.1.201912:00-12:05-HT1 takarajaURITapahtuman tiedot
2-5pe1.2.201908:00-08:05-HT2 takarajaURITapahtuman tiedot
3-7pe15.2.201908:00-08:05-HT3 takarajaURITapahtuman tiedot
4-8pe22.2.201908:00-08:05-HT4 takarajaURITapahtuman tiedot
5-11to14.3.201908:00-08:05-HT5 takarajaURITapahtuman tiedot
6-14pe5.4.201908:00-08:05-HT6 takarajaURITapahtuman tiedot
7-17pe26.4.201908:00-08:05-HT7 takarajaURITapahtuman tiedot

Tentti [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Tentti 12.4.2019 (1. uusintatentti) [tenttiin ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 4, maksimi 200
ilm.aika: 11.3.2019 00:00 - 8.4.2019 16:00
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 2, Ag Auditorio 315pe12.4.201912:00-16:00-Tapahtuman tiedot
Tentti 22.5.2019 (2. uusintatentti) [tenttiin ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 4, maksimi 200
ilm.aika: 9.5.2019 00:00 - 14.5.2019 16:00
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 1, Martti Ahtisaari -sali21ke22.5.201916:00-20:00-Tapahtuman tiedot

Välikoe [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Välikoe 1 [tenttiin ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 211, maksimi 300
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1Ag Auditorio 1, Martti Ahtisaari -sali11pe15.3.201908:00-11:45-Tapahtuman tiedot
2Ag Auditorio 1, Martti Ahtisaari -sali11pe15.3.201911:45-16:30-Tapahtuman tiedot

Laboratoriotyöt [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Etäpääteohjaus [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Etäpääteohjaus 1 [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 3, maksimi 500
ilm.aika: 15.8.2018 00:00 - 13.5.2019 23:59
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1-3su20.1.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
2-4su27.1.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
3-5su3.2.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
4-6su10.2.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
5-7su17.2.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
6-8su24.2.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
7-9su3.3.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
8-10su10.3.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
9-11su17.3.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
10-12su24.3.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot
11-13su31.3.201910:00-12:00RissanenURITapahtuman tiedot