Odota...
Wait...
Korppi-järjestelmän toimintoja Korppi

14.13.0

Kirjaudu sisään järjestelmään!
26.8.2019 02:35

DIPLC Digiopetuksen learning cafe, 0 op, OPS-työtä tukemaan

Digipalvelut

Tiedotus:
Kurssille ei voida ilmoittautua, koska se on jo vanhennettu.
Kurssin ilmoittautumisaika päättyi 15.5.19 klo 09:00.

Yleisiä tietoja

Alkaa - päättyy: 17.5.19 - 17.5.19
Ilmoittautumisaika: 12.3.19 klo 0:00 - 15.5.19 klo 9:00
Ilmoittautuminen voidaan perua 17.5.2019 klo 09:00 mennessä.
Opettaja(t): Teijo Argillander (teijo.j.argillander@jyu.fi)
Suunnittelija Johanna Eloranta (johanna.m.eloranta@jyu.fi)
Liisa Kallio (liisa.kallio@jyu.fi)
IT-asiantuntija Merja Laamanen (merja.h.laamanen@jyu.fi)
Suunnittelija Marianne Laapio (marianne.laapio@jyu.fi)
Suunnittelija Anna Laattala (anna.laattala@jyu.fi)
Markku Närhi (markku.t.narhi@jyu.fi)
Ari Puttonen (ari.o.puttonen@jyu.fi)
Informaatikko Matti-Petteri Rajahonka (matti-petteri.rajahonka@jyu.fi)
Suunnittelija Hannele Rajaniemi (hannele.rajaniemi@jyu.fi)
Laajuus: 0 op
Kielet: opetuskielet: -; suorituskielet: -
Ilmoittautuneita: 35
Maksimi osallistujamäärä: 150
Sopii vielä: 115
Organisaatiot:Digipalvelut (DIP)
Ajankohtaista:

Paikka: Ruu Helena

Sisältö:
  • Miten voisin edistää yksilön tai ryhmän oppimista?
  • Millaisia mahdollisuuksia ja millaista lisäarvoa teknologia voisi tarjota oppimiseen opintojaksollani?
  • Miksi ja miten hyödyntäisin teknologiaa oppimisprosessin aikana? Mitä JYU:n tvt-välineet mahdollistavat?
  • Kuinka arvioin kurssit, kun käytössä on syksyllä Sisu-järjestelmä?

Tilaisuudessa opettajille ideoita monimuoto-opetuksen tueksi: lyhyitä tietoiskuja, mutta ennen kaikkea keskusteluja digipalveluiden kouluttajien ja kollegoiden kanssa porinapöydissä. 

 

Ilmoittautuminen:

Ilmoittaudu Korpissa ke 15.5. aamuun mennessä. 

Tapahtumaan voi osallistua ilman ilmoittautumista, mutta ilmoittautuneille tarjotaan tilaisuudessa kahvit!

Aikataulu:

9:00 Tervetuloa: Miten Sisu-järjestelmä vaikuttaa opettajan työhön syksystä 2019 lähtien?

Kahviporinoita / oppimispolkuja:

  • Digitaaliset oppimisympäristöt, sähköinen tenttiminen ja videopalvelut opettajan tukena.
  • Ryhmätyöskentely verkossa, saavutettavuus, arviointi, vertaisarviointi ja samankaltaisuuksien tunnistaminen.
  • Kahvit sekä mahdollisuus keskustella ja yhdessä ideoida digipalveluiden kouluttajien kanssa opetusteknologian hyödyntämisestä oppimisen tukena sekä laitoksen tarpeista ja eri digityökalujen mahdollisuuksista

11:50 Päätössanat

Avainsanat:

tieto- ja viestintätekniikka, henkilöstökoulutus, moodle, sisu, arviointi, videot, saavutettavuus, sähköinen tentti

Vertailu

Korpissa on valittavana 2 vastaavaa kurssia. Voit vertailla kursseja keskenään.

[Tiivistä opetusryhmien aika- ja paikkatiedot]

Learning cafe [ryhmien tarkat tiedot ja ilmoittautuminen]

Learning cafe [ryhmätiedot ja ilmoittautuminen]; ilmoittautuneita 35, maksimi 200
ilm.aika: 12.3.2019 00:00 - 15.5.2019 09:00
 PaikkaViikkoPäiväPvmKloOhjaajaLisätietojaURITapahtuman tiedot
1-20pe17.5.201909:00-12:00-Tapahtuman tiedot